Polowanie na wilka

Polowanie na Wilka” to książka dla prawdziwych fanów kryminałów i szybkiej akcji. Vera Eikon – autorka powieści – przygotowała dla swoich czytelników wydrukowaną wersję książki, którą wcześniej można było dostać wyłącznie w formie elektronicznej. Jest to pierwsza część cyklu “Między prawami”, na który składają się również:

– Przedpiekle (2017)

– Prochem i cieniem (2018)

Alan Berg w pogoni za szefem mafii narkotykowej

Głównym bohaterem serii jest komisarz Alan Berg, który pracuje w Centralnym Biurze Śledczym w Warszawie. Dzięki ciężkiej pracy i wyrzeczeniom został uznany w swoich szeregach za najlepszego oficera policji, a koledzy nadali mu przydomek “Proca” ze względu na swoje wyjątkowe zdolności strzeleckie.

W powieści “Polowanie na Wilka” grupa operacyjna Berga o nazwie “Szakal” próbuje złapać szefa narkotykowego gangu o pseudonimie “Wilk”, ale dochodzenie trwa już kilka miesięcy i komisarz jest coraz bardziej poirytowany całą sytuacją. Wilk jest niezwykle inteligentnym człowiekiem, ale również niebezpiecznym. Berg pragnie też wyrównać  z nim pewne porachunki z przeszłości i złapanie przestępcy staje się dla niego sprawą osobistą. Zadanie nie jest jednak proste, bo wiele osób próbuje przeszkodzić policjantowi. Okazuje się, że w świecie policji również rządzą kłamstwa i korupcja. Czy Bergowi uda się złapać bezwzględnego bossa narkotykowego? I jaką będzie musiał zapłacić za to cenę?

Autorka powieści szczegółowo przedstawiła brutalne środowisko narkotykowego biznesu, gdzie nie ma żadnych zasad. Będzie to idealna pozycja dla miłośników sensacji, mafii, świata gangsterów i policji.

Kilka słów o autorce

Vera Eikon to polska pisarka pochodząca z Aleksandrowa pod Łodzią. Urodziła się w 1989 roku i naprawdę nazywa się Katarzyna Woźniak. Pisze od dziecka, a jej pierwsze powieści – “Skrzydła Azraela” i “Hydra pamiątek” – pojawiły się w 2011 roku w formie e-booka. Książki z serii “Między prawami” publikowane są od 2016 roku. Pisarka wydała także publikację z pracownikami policji i służb specjalnych pt. “Cienka granica”. Wśród jej rozmówców byli m.in. polski psycholog kryminalny Jan Gołębiowski, pułkownik Piotr Wroński i major Tomasz Budzyński. Vera Eikon ma również w planach napisanie czwartej części przygód komisarza Alana Berga, ale póki co oprócz trzech książek wydała opowiadanie o tytule “Persona”, które jest spin-offem serii “Między prawami”. Fani pisarki często podkreślają, że jej książki trzymają mocno w napięciu, przyspieszają bicie serca, a ich akcja tak bardzo wciąga, że ciężko się od nich oderwać.

 

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *